Fotím, ale i píšu

 Inspirativní ženy mého města - Iva Filípková. I ten nejmenší dílek je součástí celku.

Inspirativní ženy mého města - Iva Filípková. I ten nejmenší dílek je součástí celku.

Ivu jsem fotila přímo v Matýsku. V rodinném centru, které v roce 2020 oslavilo již 25 let jeho fungování v Brandýse nad Labem - Staré Boleslavi. Děti šly zrovna po obědě spát a v Matýsku byl úplný klid. Chtěla jsem zachytit atmosféru školky, Ivy lásku ke sportu a týmového ducha, který z ní přímo sálá. Iva neztrácí čas. Byla výborně připravená, skvěle spolupracující a neřešila, že venku je vlezlá zima. Teď je potřeba to vydržet, tak jdeme na to. Za půl hodinky jsme byly hotové a obě spokojené. Brandýský Matýsek zaměstnává na menší či větší úvazky cca 60 žen a na jejich stránkách mě zaujal tento odstavec : "Nasloucháme jak lidem, kteří tvoří Brandýský Matýsek, tak nově příchozím a nabízíme jim možnost seberealizace. Je nám vlastní proaktivita, vytrvalost a zůstáváme nezávislí. To vše mohlo vzniknout a funguje díky spolupráci všech členů spolku, rodičů, dětí a dalších příznivců. A právě tato soudržnost je tím, co dělá Brandýský Matýsek ojedinělou organizací." A zaujal mě proto, že z velké části to dle mého dojmu charakterizuje Ivu samotnou.

 Inspirativní ženy mého města - Šárka Bartoníčková aneb Ottolenghi v sukni

Inspirativní ženy mého města - Šárka Bartoníčková aneb Ottolenghi v sukni

Když jsem přišla k Šárce na focení, měla na stole připravenou snídani. Brzy ráno upečené housky, její voňavá marmeláda z léta, káva, černý čaj... prostřené pro nás dvě. Pohoda, útulno, chuť hned se pustit do jídla a užít si to. To potká každého, kdo se k ní někdy dostane. Její degustační večery jsou během pár minut vyprodané, termíny pro oslavy a svatby na rok zarezervované. Šárka vaří vše sama, k ruce má pár lidí, kteří jí pomáhají s většími akcemi a podporou je jí rodina, kterou ráda zaměstnává. S manželem už 20 let úspěšně provozují v Brandýse n.L. Vinotéku u zámku. Před třemi lety si splnila další svůj sen. Přímo v centru města Bartoníčkovi zrekonstruovali starý areál sběrných surovin. Dnes se sem spousta (nejen) místních snaží dostat do vyhlášeného degustačního centra, které si nese příhodný název - Sběrky.

Fotograf v karanténě

Fotograf v karanténě

Jak si poradí portrétový fotograf v karanténě s absolutním omezením stýkání se s lidmi? Kromě toho, že může vylepšovat vše, na co doposud nebylo tolik času, vymýšlet si projekty do zásoby, fotit si třeba východy slunce nebo létající makronky, rozhodně chce a musí fotit i portréty. Ale jak?

Vzdělávat se zábavně a efektivně

Vzdělávat se zábavně a efektivně

Jsem členem VIP klubu PPSOP - online fotografické školy. Jejich kurzy jsou perfektní a tak se stalo, že jsem absolvovala, jeden, druhý...pátý...desátý. Ke členství v klubu se musíte dofotit a to zcela intenzivně. Moji srdeční záležitostí je jednoznačně kurz Moniky Banas - PORTRÉT KREATIVNĚ. Pokud fotíte portréty amatérsky nebo profesionálně, neváhejte. Času na experimentování není nikdy dost.

Jak se fotí v kadibudce

Jak se fotí v kadibudce

Mezi mé oblíbené portréty patří ty, které vystupují z tmavého pozadí. Jsou skvělé na portréty zblízka, nádherně s pomocí odrazky vynikne osvětlená tvář. A na takovéto focení je dobré, vychytat si správné místo.

Ozvěte se mi!

Ať můžeme nezávazně probrat, co chcete nafotit

Fakturační údaje

Na Sádkách 2487
Brandýs nad Labem - Stará
Boleslav 25001
IČ: 02847582 (neplátce DPH)

Sledujte mě na sociálních sítích

Facebook: @zuzanaminx
Instagram: @zuzanaminx
LinkedIn: @zuzanaminx
Youtube: @zuzanaminx